wtorek, 22 marca 2016

Inspirująca ósemka

Czy zdarza Ci się pomyśleć, że nie jesteś wystarczająco dobry, by coś osiągnąć? Czy masz wrażenie, iż miłe rzeczy przydarzają się wszystkim tylko nie Tobie? Dzisiejszym postem chcę udowodnić, że niezależnie od tego jak wyglądamy, ile mamy lat, czy pieniędzy na koncie, możemy spełniać swoje marzenia. Wiem, że to nudny, często powtarzany truizm, ale ograniczenia naprawdę istnieją jedynie w naszych głowach. Sami przeszkadzamy sobie w osiąganiu celów, bo nie wierzymy we własne możliwości. Przedstawiam Wam osiem inspirujących kobiet:


  1. Teresa Olszewska-Bancewicz
Idealnym przykładem obalającym często powtarzane stwierdzenie, że w pewnym wieku coś już nie pasuje, jest Pani Teresa – 84-letnia autostopowiczka, która pewnego dnia pożyczyła od syna buty i wyruszyła w świat. Po drodze spotkała wielu wspaniałych ludzi, wyszła z depresji i odkryła w sobie przeogromną siłę. Co najważniejsze, podróżuje samotnie i wierzcie mi, że wcale jej to nie przeszkadza. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o podróżach Pani Teresy, zapraszam na jej blog: http://teresabancewicz.blogspot.com/  1. Winnie Harlow
Modelka powinna być idealna pod każdym względem? A skądże! Winnie to czarnoskóra piękność, która podbija świat mody, mimo niekonwencjonalnego wyglądu skóry spowodowanego bielactwem. Zauważono ją w 2011 roku, a w 2014 wzięła udział w dwudziestej pierwszej edycji America`s Next Top Model, która zapewniła jej rozpoznawalność na szerszą skalę.
  1. Madeleine Stuart
Dziewczyna z zespołem Downa, która marzyła, by zostać profesjonalną modelką. Tak, udało jej się, a wiecie dlaczego? Zgadliście. Wierzyła w siebie, jednocześnie nie wierząc w niemożliwe. Dwukrotnie pojawiła się na nowojorskim Fashion Week`u, a na swoim instagramowym koncie ma ponad 128 tysięcy obserwatorów.

 
  1. Helena Norowicz
Polska aktorka (Matka Teresa od kotów, Czy jest tu panna na wydaniu?) i modelka, która wzięła udział w kampanii reklamowej Bohoboco. Cieszę się, że świat mody otworzył się na dojrzałe kobiety i coraz częściej designerzy angażują je do swych projektów (przecież nie tylko nastolatki chcą dobrze wyglądać, prawda?). Dacie wiarę, że wysportowana pani, którą widzicie poniżej ma 81 lat?

 
  1. Helen Ruth Van Winkle
Jeśli słowo babcia kojarzy Wam się z siwą, zgarbioną staruszką namiętnie rozwiązującą krzyżówki w zaciszu swego domu, musicie odwiedzić instagramowy profil tej pozytywnie zakręconej kobiety, która korzysta z życia na maksa! Znajdziecie ją pod nazwą Baddie Winkle.
P.S. Uwaga, przeglądanie jej zdjęć grozi uśmiechem na twarzy!


  1. Shea Vaughn
Uprawiacie regularnie jakiś sport? Może już od dawna macie ochotę zapisać się na zajęcia jogi, ale nie potraficie się do tego zabrać? Potrzebujecie motywacji? Proszę bardzo! Shea to 75 letnia instruktorka fitness, która ma lepsze ciało niż niejedna dwudziestka.7. Yazemeenah Rossi
To kolejna, piękna modelka, która dba o swoje ciało i udowadnia, że uroda kobiety wcale nie mija po czterdziestce. Ma 60 lat i pracowała m.in. dla Mark&Spencer czy Macy`s. Innnspiruje!  1. Wirginia Szmyt
Chciałabym być kiedyś tak pozytywną osobą jak Pani Wirginia, która zajmuje się… DJ-ką! DJ Wika (takiego pseudonimu używa) ma 77 lat i podobnie jak wspomniana wyżej Baddie, potrafi czerpać z życia garściami.


Oczywiście, czasem w życiu potrzebny jest łut szczęścia, ale moim zdaniem powodzenie w dużej mierze zależy od naszego nastawienia, a „niestety zbyt często lwy spoglądając w lustro, widzą małego kotka”. Mam nadzieję, że dzisiejszy post dał Wam do myślenia i następnym razem, kiedy do głosu dojdzie paskudne: nie mogę!, wyrzucicie je szybko z głowy i zrobicie pierwszy krok w kierunku marzeń. Jak widzicie – nie ma rzeczy niemożliwych!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz